Відкриту лекцію академіка Ігора Юхновського можна буде послухати онлайн.

Розділ: 

Галузь: 

Місце події: 

Ключові слова та терміни: 

Поруч із нами живе людина, яка увібрала у себе кілька епох: пройшла через Другу світову війну, відбулася як видатний вчений у радянський час, змогла пролобіювати викладання українською мовою на фізичному факультеті Львівського університету, була ініціатором референдуму про незалежність України, принесла в Україну інтернет.

17 грудня цього року академік Ігор Юхновський розповідатиме про новий прорив. Він говоритиме про те, як українські науковці глобалізують вітчизняні дослідження, та ділитиметься зі студентами власним досвідом здійснення великих проектів у сфері як фундаментальної науки, так й інформаційних технологій.

Цей день фіксує переломний момент розвитку української науки та способу наукового пізнання. Відтепер українська наука інтегрована у глобальний науковий інформаційний простір. Це відбувається завдяки об'єднанню академічних мереж - української з європейською, а відтак - зі світовою. Ця інфраструктура дозволяє українським дослідникам простіше та ефективніше залучатися у великі наукові проекти, як, наприклад, експерименти, пов'язані з Великим адронним колайдером. Ідеологом створення української академічної мережі та її інтеграції в європейську, є академік Ігор Юхновський, виконавцем - UARNet (Українська академічна і дослідницька мережа) під керівництвом Ігора Процикевича.

17 грудня академік Ігор Юхновський виступить в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка.
Поза Львовом лекцію можна буде дивитися та слухати онлайн за адресою:http://www.uar.net/conf Початок о 10:45.