Як конспектувати? Три способи робити ефективні записи

Розділ: 

Три способи робити ефективні записи:

1. Спосіб конспектування Білла Гейтса
Розділи аркуш паперу на квадрати і в кожному записуй логічно пов'язані речі. Наприклад, відведи один з квадратів на питання, які будуть виникати у тебе по ходу.

2. Метод Корнелла
Саме цей спосіб популярний серед американських студентів. Необхідно розділити аркуш паперу на три частини: більша частина для запису лекції, широке поле зліва - для нотаток постфактум, малюнків, умовних позначень і всього того, що дозволяє краще запам'ятовувати почуте. А також невелике поле внизу - для короткого змісту сторінки.

3. Метод Тоні Бьюзана, або метод ментальних карт
Том Бьюзан запропонував робити записи у вигляді живих, біоморфного, схожих на ліани малюнків, замість нудних конспектів зі списками, таблицями і схемами. Головну тему розмісти в центрі, від неї роби відгалуження з ключовими словами. Чим яскравішим і незвичайним вийде твій малюнок, тим краще він запам'ятається. Крім того, цей метод підходить як для конспектів, так і для щоденного планування.

Кілька раз пробувала

Кілька раз пробувала навчитися конспектувати за різними порадами, але так до завершення справи і не йшло. Ці способи надихнули сісти і ще раз зрозуміти цю складну, але дуже потрібну справу. Особливо цікавий є є метод ментальних карт.