VІ міжнародна наукова конференція "Розвиток демократії та демократична освіта в Україні"

Розділ: 

Галузь: 

Місце події: 

Ключові слова та терміни: 

З 21 по 23 травня 2009 р. у м. Чернівці відбудеться VІ міжнародна наукова конференція "Розвиток демократії та демократична освіта в Україні", присвячена розвитку демократії в Україні.

До участі у конференції запрошуються науковці та викладачі, що представляють усі галузі суспільствознавства.
Організатори конференції розглядають демократію як широкомасштабне соціальне і культурне явище. Демократія водночас є і здобутком, і ознакою цивілізаційного розвитку, і разом з тим вона не позбавлена суперечностей і ризиків, які потребують опіки і пильності як відповідальної еліти, так і компетентних, заціквлених громадян. Представлені на конференцію доповіді мають стосуватися істотно важливих, проблемних аспектів становлення та розвитку демократії.

Основні напрями роботи конференції включають (список не є вичерпним):

* * Україна на шляху демократії: здобутки і втрати.
- Державотворення, націєтворення та етнополітика;
- Соціально-економічний вимір демократії;
- Випробування демократією (криза інститутів врядування);
- Конституціоналізм та верховенство права;
- Права людини та гуманітарна політика.
* Громадянське суспільство: ідеологія і інститути.
- Партії, еліти і вибори;
- Ідеологічний спектр сучасної України;
- Масова культура і масова политика;
- Політична культура громадянськості;
- Місцеве самоврядування: проблеми і шляхи становлення.
* Освіта і демократія.
- Громадянська освіта;
- Освіта для демократії;
- Демократизація освіти.

Робочі мови конференції – українська, англійська, російська. Буде організований переклад виступів та дискусій англійською.

Терміни. Науковці та викладачі, що бажають взяти участь у конференції, мають надіслати до Оргкомітету заявку не пізніше п’ятниці, 23 січня 2009 р. Відбір доповідей буде здійснювати група незалежних рецензентів, уповноважених Оргкомітетом конференції. Заявки, що надійдуть до Оргкомітету після вказаного терміну, не розглядатимуться.

Заявка має бути складена мовою, якою автор планує робити доповідь, та повинна включати:

1. 1. Загальні відомості про автора (авторів), включаючи місце роботи, посаду, учений ступінь, поштову адресу, електронну адресу, контактні телефони;
2. Назву одної з рекомендованих тем (список тем див. вище), до якої автор відносить свою доповідь, або необхідні пояснення зв’язку між темою доповіді та вивченням процесу і результатів демократизації в Україні;
3. Тези доповіді;
4. Стислий виклад методів, що були використані автором у дослідженні;
5. Стислий опис типу та основних джерел даних, що будуть використані в доповіді.

Доповіді можуть бути підготовлені колективом авторів.

Обсяг заявки не повинен перевищувати 5000 знаків враховуючи пропуски між словами (приблизно 800 слів або три сторінки, надрукованих через два інтервали).

Заявку можна подати до Оргкомітету:

* * електронною поштою на адресу conference@democracy.kiev.uaЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт. ; приєднаний файл у форматі *.doc або *.rtf, шрифт Times New Roman;
* звичайною поштою: 2 примірники, роздруковані на стандартному папері формату A4 через два інтервали та дискета із файлом у форматі *.doc або *.rtf, шрифт Times New Roman на адресу:
Марголіна Л.В.
а/с 37, Київ-70, 04070

Всі, хто надіслав заявки, будуть повідомлені про рішення експертів до 23 лютого 2009 р. Автори відібраних для участі у конференції доповідей мають представити до Оргкомітету тексти своїх доповідей (обсягом до 12 сторінок, або 0,5 друкованого аркуша) не пізніше 24 квітня 2009 р.

Публікація доповідей. Планується публікація представлених доповідей у вигляді наукової збірки. Крім того, тексти всіх доповідей будуть розміщені на інтернет-сторінці Проекту “Розбудова демократії” (www.edportal.org.ua).

Витрати. Учасники конференції самостійно сплачують організаційний внесок в розмірі 100 грн. Спонсори конференції оплачують проживання в готелі у двохмісних номерах та харчування під час конференції. Учасникам-громадянам України відшкодовуються також витрати на проїзд в межах України (поїзд, купе, або автобус). У випадку співавторства, витрати сплачуються лише для одного з авторів доповіді.