Навіщо потрібні закони?

Розділ: 

Людина з народження вже перебуває у взаємодії з законами. Закони повинні бути в будь-якому цивілізованому державі і повинні дотримуватися будь-яким громадянином конкретної країни. Під цим терміном мається на увазі не тільки наявність обов’язків, але і наділення кожного громадянина правами, про що сьогодні в нашій країні мало хто пам’ятає. Навіщо потрібні закони та який їх сенс в сучасній державі?

Давайте розбиратися Необхідність в законах. Закони регулюють взаємодію людей у суспільстві. Якби закони перестали діяти, то суспільство би моментально занурилося в пучину анархії та беззаконня.

Важко собі уявити, які були б наслідки повсюдного їх недотримання. Закони у кожної нації бувають не тільки зафіксовані документально, ще є такі, які передаються з вуст в уста, залежать від культурної спадщини нації. Наприклад духовні, моральні, етичні.

Людині, хочеш не хочеш, доводиться рахуватися і з ними. Недотримання одних може відразу позначитися на моральному засаді суспільства, інших обов’язково відбитися пізніше, по закінченні деякого часу. приймає власний звід законів, який може мати як мінімальні відмінності, так і кардинальні. Простий приклад: Росія і Білорусь, чи Росія і Ізраїль. У Білорусі практично ідентичні з нашою країною духовні цінності, напрямки в культурі, побут.

В Ізраїлі ж відмінності досить істотні: там багато хто носить зброю без дозволу, там не можна одружуватися або виходити заміж за осіб, які не належать до єврейської національності. Нарешті, ви тільки вдумайтеся, автобуси там також розділені для євреїв і для неєвреїв; у них існує свято, коли горить велике багаття, і кожен, проходячи повз, у вогонь кидає живих істот (котів, собак і т. д.). Що ж, у кожної нації свої закони і свою культурну спадщину, хоча Ізраїль важко назвати нацією більшість євреїв живе за межами своєї країни, не знає рідної мови, спортивних успіхів немає взагалі одна ущербність Державні закони. Держава бере звід законів, що регулюють взаємовідносини своїх громадян. Закони передбачають дотримання порядку, закріплення прав, ну і в ідеалі спрямовані поліпшення добробуту всієї нації, а не окремих громадян.

Необхідно знати, які є закони, хоча б основні. Ось деякі з них: закон про поліцію, про освіту, про надра землі. Їх порушення залежно від ступеня тяжкості невблаганно приведе до покарання, відповідно до процесуального кодексу. Якщо кожен представник держави буде дотримуватися не тільки офіційно прийняті закони, але також духовні та моральні принципи, то могутність суспільства буде тільки збільшуватися. В іншому випадку будь-яку країну чекає доля Римської імперії, яка згинула в небуття через повсюдне пияцтва і розпусти, що панував в ній.

Діти теж повинні знати закони. Ще з юних років відповідальні батьки доносять до їхніх чад, що незнання закону не звільнить від відповідальності або самих дітей, або, що більш імовірно, їх батьків ось навіщо потрібно дотримуватися законів. Адже поки дитина не досягла певного віку, за його провини будуть розплачуватися батьки.

Для того щоб діти знали основи головних законів країни, в нашій передбачено кілька предметів, які коротко пояснюють, навіщо потрібні закони. Це закладає в дитячий розум необхідність їх дотримання і невідворотність покарання за їх порушення.

Важливість дотримання законів. Безумовно, є й такі люди, яким прийняті закони, що називається дарма. У їх понятті це і є свобода. Однак їм слід пам’ятати, що така свобода буде недовгою.

У кожному разі, їм рано чи пізно треба буде підлаштовуватися під суспільство, в якому правлять закон і порядок. Якщо людина навчиться жити і творити, не порушуючи їх, то для нього це принесе тільки користь.