Музеї України у всесвітньому культурному просторі

Розділ: 

Галузь: 

Місце події: 

Ключові слова та терміни: 

3-й Всеукраїнський музейний фестиваль “Музеї України у всесвітньому культурному просторі” буде проходити у Дніпропетровську з 14 до 19 вересня 2011 р.

У програмі фестивалю планується три конкурси:
[list]
[*]Мистецтво музейної експозиції: міні-виставки з тем „Раритети в експозиційному музейному просторі” та «Структури повсякденності в музеї».
[*]Музейні видання: каталоги, презентаційні альбоми, оригінальні видання й видавничі проекти.
[*]Впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен).
[/list]
Основні напрямки, які будуть розглядатися в межах трьох конкурсів:
[list]
[*]Європейський менеджмент і музеї (майстер-клас).
[*]Комп‘ютерна ера в музеї: сьогодення і перспективи (круглий стіл).
[*]Експертиза і оцінка музейних предметів (круглий стіл).
[/list]
В Експертній раді (журі) фестивалю працюватимуть провідні музеєзнавці, культурологи, фахівці в галузі дизайну, видавництва, реклами, кіномистецтва та комп’ютерних технологій.

У фестивалі візьмуть участь зареєстровані державні, комунальні, громадські, приватні музеї (всіх профілів) та галереї; заклади культури, освіти, виставочні фірми, що здійснюють експозиційну діяльність в галузі культури, займаються дизайнерськими роботами тощо.

Програма фестивалю дозволяє продемонструвати досягнення, досвід музеїв в усіх напрямках музейної діяльності, порівняти й поєднати різні точки зору, погляди на історичне минуле і сьогоднішній стан музеїв та культури в цілому, що відбиваються в сучасних технологіях та методах відображення минулого і сьогодення. Учасники фестивалю визначаються в ході перегляду конкурсних матеріалів орокомітетом.

Заявки приймаються не пізніше 1 червня 2011 р. Обов’язково необхідно надати в электронному вигляді інформацію про музей (візитну картку) з ілюстраціями для упорядкування каталогу.

До розгляду приймаються міні-виставки, видання, комплекс форм (паперові матеріали, аудіо- та комп‘ютерні технології) музейної і рекламної роботи на вільну тему та тему, визначену у положеннях до конкурсів, у різних стилях та жанрах. Перевага буде надаватися заявкам інноваційного характеру. Усі конкурсні матеріали знайдуть місце в каталозі фестивалю.
[list]
[*]Реєстраційний внесок для кожного учасника фестивалю (музейного закладу) – 200 грн.
[*]Для всіх учасників оргкомітет фестивалю планує забезпечити інформаційну підтримку, бронювання готелю.
[/list]
Прохання до всіх учасників замовити та придбати зворотні квитки.

З усіх питань звертатися до директора музею – Надії Іванівни Капустіної (тел./факс: 0562-462428), заступника директора музею з наукової роботи – Валентини Михайлівни Бекетової (тел.: 0562- 460512), ученого секретаря – Марії Володимирівни Рошко (тел. 056-3755403).

Адреса: 49600, Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 18 Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького. Тел./факс (0562) 462428, тел. (0562) 460512. Е-mail: mail@museum.dp.ua, museum@ua.fm