Графічні засоби вираження емоцій – графічні усмішки (смайлики)

Основними графічними засобами вираження емоцій є графічні усмішки (смайлики). Смайлик — це письмове вираження емоцій у текстових повідомленнях символами ASCII-графіки. Часто у Веб-спільнотах варіанти текстових усмішок автоматично перетворюються на графічні.
Широкої популярності у форумах, чатах досягли графічні усмішки через зручність вставлення у текст, зрозумілість, можливість вираження та уточнення закладених в повідомленні відправника емоцій текстом або графічним значком.
Використання графічних і текстових усмішок користувачами у діалогах проаналізовано у цьому дослідженні. Ми обчислити кількість використання смайликів представниками обох статей та поділили найбільш вживані смайлики на типи.

Використання графічних усмішок залежно від статі користувача
Тип смайлика Графічне позначення F M
радість: ) чи :-)44%23%
сум: ( чи :-(17%31%
злість>:( чи :O8%13%
кокетливість; ) чи :P, :-*21%27%
втомаn/a6%1%
інші:-/ чи :-| та ін.4%5%

Оскільки, жінки традиційно більш емоційні, то ми очікували, що жінки у своїх повідомленнях використовуватимуть смайлики частіше, ніж чоловіки.
Проте, всупереч прогнозам, досліджено тенденцію, що чоловіки використовують більше смайликів, ніж жінки (F=44%, M=56%).
Причому, чоловіки у своїх повідомленнях використовували більше кокетливих та сумних смайликів, а жінки – радісних.
Отже, графічні усмішки – альтернативний шлях вираження індивідуальності для Інтернет-користувачів. Дослідження використання смайликів дає можливість визначити гендерну приналежність автора повідомлення.

Forums: 

Fields: 

Keywords: