Електронна пошта як засіб спілкування в мережі Інтернет

Розділ: 

Галузь: 

Ключові слова та терміни: 

Що таке електронна пошта?
Електронна пошта ( Electronic Mail, e - mail ) — мережева служба, що дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями або документами без застосування паперових носіїв.Електронна пошта переважно використовується для спілкування між особами і організаціями.Сьогодні практично будь-який бізнес в деякій мірі прив'язаний до електронної пошти. Для роботи з електронною поштою потрібно мати, в першу чергу, електронну адресу, зареєстровану на ваше ім’я. Саме використовуючи цю адресу можна писати вам електронні листи. Як правило, реєстрація електронної адреси входить в послуги, що надаються провайдером. Для отримання доступу до електронних повідомлень необхідно знати ім’я користувача і безпосередньо пароль доступу, без якого неможливо навіть прочитати повідомлення. Ця ж адреса зазвичай вказується в кожному листі, щоб адресат міг вам відповісти.Електронна адреса має наступний формат — NAME @ SERVER, де NAME — це ім’я користувача. Зазвичай воно відповідає імені, вказаному у вікні запиту пароля доступу до електронного ящика. Слово SERVER — це назва поштового сервера, на якому зареєстрована ваша електронна адреса. Знак <@> зазвичай називається "собакою" і служить для розділення імені користувача і назви поштового сервера.Часто співробітники однієї і тієї ж організації використовують для спілкування електронну пошту, особливо коли вони розташовуються в різних офісах: 

  • По-перше, це економія на витратних матеріалах, оскільки немає нужди роздруковувати прайс-листи, різні текстові і графічні файли. Таким чином, можна вести тривалу розробку одного проекту, обмінюватися зразками і тому подібне; 
  • По-друге, це можливість здобуття безкоштовної преси в електронному вигляді і навіть замовлення різних файлів, наприклад, драйверів. Це дуже зручно, оскільки зв'язок з провайдером зазвичай виявляється на порядок швидшим і стійкішим, чим з сервером, на якому знаходиться файл, що цікавить вас. 

В Україні тнайбільше користуються електронними поштами: gmail.com, mail.ru, meta.ua, ukr.net та іншими.
 Програма-автовідповідачЕлектронна пошта дає змогу встановити програму-автовідповідач з інформацією, якою часто цікавляться партнери, клієнти або покупці.При одержанні запиту автовідповідач автоматично відсилає у відповідь необхідну інформацію (це можуть бути ціни, інструкції, технічні показники, рахунки-фактури, різні довідкові матеріали, інформаційні бюлетені тощо). Автовідповідач може звільнити співробітника від частини рутинної роботи або взагалі замінити декількох співробітників. У разі необхідності періодичного інформування широкого кола дилерів, автовідповідач замінить розсилання звичайною поштою, отже, заощадить витрати на папір, поштову пересилку, телефонні переговори.Нема нічого природнішого, ніж покласти на систему обміну електронними повідомленнями основні функції підтримки електронного документообігу.

Якщо ви готові використовувати на своєму підприємстві передові стратегії застосування електронної пошти, ось три напрямки, з яких можна почати:

  • Використовуйте власний сервер електронної пошти;
  • Використовуйте електронну пошту для маркетингових ініціатив;
  • Використовуйте електронну пошту для створення професійного іміджу.

Використовуйте власний сервер електронної поштиВаша організація може бути зовсім невеликим, але клієнтам необов'язково знати про це. Завдяки власному серверу електронної пошти і можливості персоналізованих зв'язків із клієнтами, ваше підприємство справить враження масштабної діяльності. Плюс, розміщаючи електронну пошту в себе, ви одержуєте надійне і безпечне середовище електронної пошти, яка вам так потрібна. Одним зі способів вирішення цієї проблеми є Microsoft Windows Small Business Server 2003 — серверне рішення, призначене для підприємств, яким потрібно швидко й ефективно відповідати своїм клієнтам. Windows Small Business Server надає вбудовану систему електронної пошти, включаючи засоби, що опираються на Exchange Server 2003 і Outlook Web Access і дають вам і вашим співробітникам доступ до електронної пошти навіть з-поза меж вашого офісу.
Використовуйте електронну пошту для маркетингових ініціативІснує безліч способів застосування електронної пошти для посилення зв'язків із клієнтами. Найкращою стартовою точкою може стати служба роботи з клієнтами. Навіть якщо ви не продаєте товари і послуги через Інтернет, можна з’ясувати електронні адреси клієнтів у точках продажу і розпочати взаємодію через електронну пошту.Далі можна повідомляти клієнтам про спеціальні заходи чи рекламні кампанії. При цьому можуть використовуватися як розсилки за всім списком електронних адрес, так і спеціалізовані розсилки. Проводячи маркетингові компанії електронною поштою, слід пам'ятати, що повідомлення, що відправляються, повинні пропонувати реальні вигоди. За наявності відповідних ресурсів, альтернативою стійкій розсилці з рекламних електронних листів може служити електронний бюлетень, що містить корисні відомості. Бюлетень має бути своєчасним, змістовним і коротким. Бюлетень, що містить цінні відомості — це найефективніший спосіб забезпечити довгострокову відданість клієнтів.
Використовуйте електронну пошту для створення професійного іміджуВідправляючи ділові електронні листи клієнтам, постачальникам та іншим партнерам, враховуйте «невеликі штрихи», що допоможуть у просуванні вашого підприємства: Підпис електронної пошти. Це текст чи зображення, що можуть бути присутнім в електронному листі під вашим ім'ям. Деякі використовують надихаючі цитати чи смішні висловлення.Можна вставити рядок з додатковими відомостями про свою компанію навіть з описом спеціальної пропозиції чи рекламної акції. Вкладіть VCard. VCard — це Інтернет-стандарт для створення і поширення віртуальних візитних карток. Можна легко створити VCard у Outlook 2003 і вкласти її в повідомлення, що відправляються клієнтам. Незалежно від того, як ви використовуєте електронну пошту для просування свого бізнесу, існує дві переваги, які оцінить будь-який власник підприємства: електронна пошта — це швидко і недорого.

Re: Електронна пошта як засіб спілкування в мережі Інтернет

Так, я погоджуюсь з тим що Електронна пошта відіграє важливу роль для суспільста, а саме для організацій, які тримають зв’язок з своїми користувачами.