Затрати на написання дисертації. Шляхи зменшення

Поява даної теми для обговорення викликана наявністю широкого спектру думок щодо реальних затрат на оформлення та захист дисертаційної роботи.
Звучать різні думки. Називаються суми від 0 до десятків тисяч доларів.
Зрозуміло, що єдиного правила немає. Проте, напевно у кожного науковця є додатній або від'ємний досвід у даній справі. Давайте ним ділитися, адже наука зараз в достатньо складному фінансовому стані, і надмірні витрати для молодого науковця часто можуть перекреслити шлях у науці. Проте, далеко не завжди такі витрати є необхідними чи обгрунтованими.

Для затравки я пропоную ознайомитися з такими дискусіями на цю тему:
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6785
http://brama.lviv.ua/index.php/forum/topic/46

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
Юрко's picture

Від нуля - це точно

Від нуля - це точно перебільшення.
Треба ж роздрукувати автореферат, зробити розсилку. Бенкет врешті-решт також коштує.

blacknick's picture

банкет - так... а друк

з необхідних витрат більшу частину займає таки банкет. ну і дорога для тих, хто захищається не в своєму рідному місті. також нюансом є трансфер і поселення опонентів з інших міст, з чим мені особисто повезло - усі були киянами, але то вже проблема, яку потрібно вирішувати із науковим керівником
а так: оголошення у ВАК (близько 30 грн, сучасних цін не знаю), виготовлення і розсилка автореферату (може здійснюватися за рахунок установи, але за свій кошт, думаю, в 400 грн можна вкластися). власне, і все... здійснення і виготовлення аудіограми, оформлення документації по захисту - все можна робити власними силами (зрозуміло, то складніше, якщо дисертант на з Києва - в цьому випадку, дешевше, мабуть, буде десь і заплатити, ніж самому кататися до УкрІНТЕІ та ВАКу)

Andriy Peleschyshyn's picture

До теми

Оголошення в Бюлетені ВАК - 50 грн (я до речі, був помилився, згідно тексту у старому номері заплатив 40). Але на місці готівкою доплатив десятку.
Друк автореферату докторської (! - він суттєво більший) обійшовся десь у 500 грн.
Часто говорять страшилки про публікації.
Формально, для кандидатської вистачає з надлишком 10 штук (і переважно десь так і захищають). 10 на 150 (ціна з запасом)= 1500 грн. І це вже завищена цифра.
По конференціях - цифра аналогічна. Ніхто не заставляє їздити в Болгарію чи Ялту, а в себе в місті можна взагалі за символічну плату відбути.

Здача документів у ВАК в принципі не є проблемою. Цим опікуються тепер вчені секретарі.
Що справді тяне гроші - то покатушки по Україні. Якщо так складеться, що треба зїдити з семінарами чи до опонентів у різні кінці України, то тут реально ідуть витрати. Але кількість покатушок дуже залежить від правильного алгоритму захисту.
Те що кияни зекономлять на покатушках до ВАК, вони витратять на дорожчий банкет :) Принаймні, я думаю, що в мене у Львові ресторани суттєво дешевші.
Щодо банкету. Я називав цифру 300 доларів. Мені не вірять. Але це реальна цифра з врахуванням того, що в один день захищаються двоє і витрати діляться пополам. Тобто тут тоже можна оптимізуватися - старатися не виходити на одиничний захист. Але тут усе залежить від спецради - яка інтенсивність потоку дисертацій.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.