Відгуки на автореферати, рецензії на статті

Науковець, що хоче отримати відгук або статтю, декларує своє бажання окремою гілкою на форумі у розділі "Наукові публікації - анотації, електронні версії", вказавши як ключове слово у полі "термін" - "відгук" або "рецензія" та вибравши галузь знань згідно рубрикатора ВАК України.

Указує свої координати для подальшого приватного спілкування та коротку анотацію роботи. Вітається також розміщення повного тексту матеріалу або змістовних фрагментів, як причеплених файлів до повідомлення.
Такий обмін первинною інформацією та підготовка рецензій сприятимуть налагодженню наукових контактів, поширенню наукових здобутків серед зацікавлених осіб, популяризацією наукових ідей.

Мотивацією такої моєї пропозиції є не бажання культивувати "куміство" в науці, а побудова механізмів отримання свіжої цікавої наукової інформації з відповідною на неї реакцією. Не раз було так, що хотів написати побачити автореферат (зі списку Бюлетня ВАК або Наукового світу), і, можливо, написати відгук. Але знайти автореферат не виглядає можливим, а координат дисертанта нема :( Хоча, підозрюю, дисертант не мав би нічого проти отримати додатній відгук доктора наук.
Зі статтями ситуація аналогічна.
Таким чином, декларую власне бажання давати відгуки та рецензії та закликаю інших науковців до участі у такому проекті.

Forums: 

Keywords: