Секрети ефективного спілкування

Розділ: 

Ключові слова та терміни: 

Люди спілкуються завжди і скрізь
Але для того, щоб спілкування стало ефективним, потрібно володіти деякими знаннями. Наприклад, якщо ви хочете досягти успіху в бізнесі або вас приваблює ідея зробити блискучу кар'єру, то вміння спілкуватися лише на побутовому рівні буде явно недостатньо для вас. Тут необхідно розвивати відповідні навички.

Звичайно, є такі люди, які можуть спілкуватися без яких би то не було труднощів у будь-якій ситуації. Деякі з них мають природний талант до спілкування і харизму, і це просто підкуповує оточуючих. Для таких людей абсолютно не потрібно ніяких зусиль, щоб вступити в діалог і відразу ж викликати симпатію у співрозмовника. Але як же бути іншим, тим, хто теж хоче домогтися успіху в житті, але при цьому не володіє вродженим талантом до ефективного спілкування? Чи складно звичайній людині розібратися в тому, як правильно спілкуватися з людьми, щоб розташувати їх до себе? З нашої точки зору, в цьому немає нічого важкого, і ми готові відкрити вам декілька секретів, як навчитися ефективно і вірно взаємодіяти з оточуючими.

Кроки ефективного спілкування

  • Впевненість
  • Хороші навички спілкування з людьми починаються саме з уміння показати, що ви надійний партнер. Для цього, насамперед, необхідно бути впевненою в собі — впевненість залучає інших, як магніт, бо вигляд впевненої людини переконує інших, що цей співрозмовник коштує витрачених часу і зусиль. Впевнений співрозмовник не буде витрачати ваш час на «ходіння навколо так близько», а відразу перейде до суті розмови.

  • Довіра
  • Для встановлення довіри під час розмови необхідно дотримуватися одне з найважливіших правил ефективної комунікації — потрібно дивитися в очі своєму співрозмовнику. Людям, які зазвичай під час розмови відводять очі вбік, як правило, ніхто не довіряє. Спроби уникати зорового контакту говорять як мінімум про незацікавленість людини, а як максимум — про його нечесності. А от коли людина дивиться в очі своєму співрозмовнику, це викликає довіру і до нього, і до всього, що він говорить.

  • Інтерес до співрозмовника
  • Багато хто робить помилку, занадто багато говорячи про себе. А адже ніщо так не стомлює людину, з якою ви розмовляєте, як вимушена «екскурсія» по лабіринтах вашому житті! Один з кращих способів навчитися спілкуванню з людьми — дозволити їм говорити про себе, а не змушувати їх слухати ваші розповіді. Це допоможе іншій людині відчувати себе більш невимушено і підвищує тепер уже його впевненість у собі. Недарма східні мудреці вчать: один раз скажи і два рази послухай!

  • Сила знання
  • Ефективне спілкування починається там, де люди володіють широким кругозором. Всебічно розвинена людина з різноманітними інтересами буде привабливий для різних людей. Спілкуватися з такою людиною буває легко і цікаво. Його голова повна безліччю тем для обговорення, і він може адаптуватися до будь-якої розмови. Знайти спільну мову з співрозмовником для нього не складає ніяких труднощів.