Секретів вдалого публічного виступу

Розділ: 

Дата події: 

Четвер, 22 Грудень, 2016

Ключові слова та терміни: 

Лише одиницям вміння володіти увагою аудиторією дається з народження, більшості людей цієї майстерності потрібно вчитися
Перша проблема, з якою стикаються практично всі люди, це хвилювання. Психологи попереджають: боротися з хвилюванням марно! Чим більше ти вмовляєш себе заспокоїтися, тим більша ймовірність того, що хвилювання в самий відповідальний момент паралізує твій розум, мова і ноги ...
Спробуй метод «парадоксальної інтенції» або «переусіленія». Відзначивши у своєму стані очевидні ознаки хвилювання, похвали сама себе:
- Хвилююся? Дуже добре! Цікаво, а чи можу я хвилюватися ще більше?
Навмисно посилює свої почуття, розпалюй вогонь переживань до тих пір, поки «багаття» не перегорить. А він перегорить дуже швидко - психіка не терпить жорсткого диктату.
Прокрути хороше кіно. Дня за три до відповідального виступу починай прокручувати в свідомості слайди твого вдалого виступу. Уявляй, як ти впевнено виходиш на сцену, бездоганно зачесана, ідеально одягнена. Як притягається до тебе увагу людей, спокійно і переконливо ллється мова. Цей слайд потрібно крутити кілька разів на день.
Відрепетируйте перші фрази свого виступу. Ти повинна чітко знати, з чого почнеться твоя мова, де ти зробиш паузу, куди буде спрямований твій погляд і де будуть перебувати твої руки.Створи «буферну зону». Безпосередньо перед виступом «наведи глянець»: випрями спину, опусти вниз плечі (хвилювання зазвичай притискає плечі до вух), зроби кілька глибоких вдихів-видихів. Якщо напруга надто велике - спробуй «пропасницю»: протрусісь всім тілом, включаючи голову. Зроби це якомога інтенсивніше. Нервове напруження зазвичай сковує м'язи і навпаки: м'язове розслаблення запрошує до релаксу і психіку.
За кілька хвилин до виходу зніми з ситуації напруга: перестань думати про те, як ти виглядаєш, що скажеш. Все, що могла, ти вже зробила. Постарайся відволіктися від того, що відбувається, згадавши хороший анекдот. Розімни голос.
Подивися на аудиторію іншими очима. Має бути виступ перед радою директорів? Інвесторами? Зніми з них важливість, представивши їх у зовсім побутової ситуації: як вмиваються вони з ранку, не знявши піжами, як спілкуються за «чаркою чаю» з друзями, на риболовлі в солом'яному капелюшку. Спробуй уявити, якими вони були в дитинстві . Не допомагає? Уяви кожного з них на горщику. Як можна боятися перед людиною, яка сидить на горщику?