Екуменічний соціальний тиждень «Подбай про ближнього»

Розділ: 

Галузь: 

9-15 червня у Львові пройде Екуменічний соціальний тиждень «Подбай про ближнього». Цю акцію спільно організовують міська рада Львова, львівська обласна рада та держадміністрація, Український Католицький Університет та Інститут екуменічних студій цього університету...

Екуменічний соціальний тиждень включатиме міжнародну академічну конференцію про український кооперативний рух, тренінги-навчання для львівських соціальних організацій та культурний екуменічний фестиваль, в якому візьмуть участь музиканти, артисти, художники, фотографи. Ця подія отримала підтримку відомих українських та міжнародних організацій, серед який папська рада «Справедливість і мир», Всесвітня рада Церков, міжнародний благодійний фонд «Україна-3000», Львівська асоціація кредитних спілок та ін. Планується, що екуменічний соціальний тиждень проводитиметься у Львові щороку.

В екуменічному соціальному тижні візьме участь перша леді України Катерина Ющенко, губернатор Львівщини Микола Кміть, мер Львова Андрій Садовий, голова ХДС Володимир Стретович, нардеп Верховної Ради України Юрій Мірошниченко. Приїжджають Мішель Кондесю – екс-директор Міжнародного валютного фонду, члени українських кредитних спілок з США та Канади, а також представники різних європейських соціальних організацій. Також зголосилися глави усіх українських конфесій у Львові – католики, православні, вірмені, протестанти, а також єврейська громада.

Темою наукової конференції екуменічного соціального тижня став український кооперативний рух, саме він у міжвоєнний період був прикладом об’єднання українців різних конфесій навколо спільних цілей, що мали поважні соціальні наслідки. Цей досвід також продовжили і розвинули українці в діаспорі та їхні банки, кредитні спілки та кооперативи стали важливим чинником добробуту громади та збереження її ідентичності. Саме цей позитивний досвід має на меті донести до сучасних українців академічна міжнародна конференція.

Програма фестивалю:

Понеділок, 9 червня

20.00 - Вистава Львівського духовного театру «Воскресіння»: «Глорія» (площа Ринок)

Вівторок 10 червня

15:00 Відкриття виставки фоторобіт «Соціальне обличчя Львова» (Музей ідей, вул. Валова, 18а)

20:00 Вистава Львівського духовного театру «Воскресіння»: «Світ прекрасний» (площа Ринок)

Середа 11 червня

17:30 Концерт духовної музики і співу (симфонічна музика) на площі Ринок

Четвер, 12 червня

20:00 документальний фільм про глобальне потепління, представлений екс-віце-президентом США Ел Ґором: «Незручна правда» (вул. Валова, 18а)

П’ятниця, 13 червня

20:00 документальні фільми на соціальну тематику (вул. Валова, 18а)

Субота, 14 червня

19:00 Молодіжний концерт християнської музики «Подбай про ближнього!» (площа Ринок)

Ведучі: о. Микола Фредина, Ольга Зарічанська.

Учасники - Група студентів Українського Католицького Університету, Львів, «Ковчег Ноя», Вінниця, «Кана», Київ, Laure A., Франція, Леся Горова, Київ, «СКАЙ», Київ, Ірина Федишин, Львів. Ідея концерту – донести до молодих людей християнські цінності та закликати молодь бути активними та відповідальними в суспільстві й допомагати ближнім.